Bakan Bolat: Tüm vicdan sahibi, hukuk nosyonu olan ülkeleri, Gazze’deki akan kanın durması konusunda çalışmaya çağırıyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Tüm vicdan sahibi, hukuk nosyonu olan, uluslararası hukuka uymaya çalışan bütün ülkeleri ve yöneticilerini de Filistin’de, Gazze’deki bu akan kanın durması konusunda çalışmaya çağırıyoruz” dedi.

Bakan Bolat, Ankara Sanayi Odası ekim ayı meclis toplantısına katıldı.

AA’nın aktardığına göre Bolat’ın toplantıdaki açıklamaları özetle şöyle:

“Tüm vicdan sahibi, hukuk nosyonu olan, uluslararası hukuka uymaya çalışan bütün ülkeleri ve yöneticilerini de Filistin’de, Gazze’deki bu akan kanın durması konusunda çalışmaya çağırıyoruz.

Ankara Sanayi Odası ülke sanayisinin gelişmesinde ciddi katkılar yapmaktadır.

Biz ihracatta ilk 9 ay itibariyle 187,5 milyar dolar, ekim ayı sonunda da 210 milyar doları aşarak geçen yılki seviyemizi yüzde 1 aşmış durumdayız.

(Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı) Bizim bu planda bakanlık olarak en çok ilgili olduğumuz konu, 2028’de mal ihracatını 375 milyar dolara çıkarmak azmindeyiz.

Piyasa denetimleri konusunda gerekli bütün hukuki değişiklileri, kanun ya da yönetmelik değişiklikleri ile hızlıca yapıyoruz. Denetimlerimizi yapıyoruz ve maalesef yanlış görürsek de kanun ne diyorsa onu uygulamaktan da asla çekinmiyoruz.

(Enflasyonla mücadele) Bu indirim kampanyalarından sonra piyasada ticaret daha oturdu, insanlar önünü görmeye başladı, alıcılar ve satıcılar…”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x