Eski TFF yöneticisi Selim Soydan: “İddiaları soruşturdum; Erden Timur doğru söylemiş, elinde başka bilgiler de var”

TFF’nin eski yöneticisi Selim Soydan, Erden Timur‘un Lale Orta‘yla ilgili iddialarını soruşturduğunu belirterek “Erden Timur doğruları söylemiş. Timur’da başka bilgiler de var duyduğum kadarıyla. Onları da açıklamasını bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Selim Soydan, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un, MHK’nin eski başkanı Lale Orta hakkında ortaya attığı iddiaların doğru olduğunu ileri sürdü.

“Erden Timur doğruları söylemiş”

Sabah Gazetesi Spor Müdürü Murat Özbostan’ın sorularını yanıtlayan Soydan, Lale Orta’nın VAR görüntülerini Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a gönderdiği iddiasıyla ilgili olarak “Erden Timur’un iddialarını soruşturdum. Doğruları söylemiş. MHK eski başkanı Lale Orta sahiden Adana Demir-Fenerbahçe maçının görüntülerini VAR Odası’ndan çıkarmış. Sonra da bütün hakemlere, ‘Ben o görüntüleri Ali Koç’a gönderip ikna ettim’ demiş. Hakemlerin gözünde olaylara müdahale eden, Ali Koç’u bile manipüle eden bir başkan olarak gözükmek istemiş. Hakemlere yanlış bir mesaj vermiş.” ifadelerini kullandı.

“Bunu yapan MHK Başkanı her şeyi yapar”

Selim Soydan açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu noktada Koç, “Bana mesaj gelmedi” diyorsa ona inanacak herkes. Ama zaten dert, o görüntülerin yasak biçimde cep telefonuna aktarılması. Bunu yapan MHK Başkanı, her şeyi yapar. Yazıklar olsun… TFF de Orta’yı bu hareketleri yüzünden göndermiş, bence onlar bu görüntü çıkarma işini biliyorlardı. Bakın Orta 10 gündür sesini çıkaramadı. TFF uyanıklık edip işi tuza batırdı, başka ne yapabilir ki zaten… Orta’yı da göndermiş.”

“Timur’un elinde başka bilgiler de var”

Erden Timur’un elinde başka bilgilerin de olduğunu öne süren Selim Soydan, “Anafikir şu: Timur boşuna ‘Elimde bilgiler var’ demiyormuş. Bir konuştu, 15 gündür kimse işin içinden çıkamadı. Yalnız Timur’da başka bilgiler de var duyduğum kadarıyla. Onları da açıklamasını bekliyorum. Futbolda temizlik için her şeyin ortaya çıkması şart.” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x