Korku filmi Barbarian’ın video oyunu uyarlaması geliyor

Kadının yakındaki otellerin tamamı dolu olduğu için bir gece de olsa orada kalmaktan başka seçeneği yoktur. Bu tek başına bir kabus senaryosu ama film bu noktada gerçekten çılgın yönlere gidiyor. Film ilk bakışta, bir video oyununa dönüşmek tuhaf bir seçim gibi görünüyor ancak olan tam olarak bu.

Yeni Regency Pictures ve Friday the 13th: The Game ve Evil Dead: The Game geliştiricisi Diversion3 Entertainment, Barbarian’ı PC ve konsollara getirmek için bir araya geldi. Stüdyonun önceki projelerinin çok oyunculu formatına rağmen bu, “Barbarian’ın ortamlarını, karakterlerini ve yaratıklarını genişletecek” tek oyunculu, anlatı odaklı bir oyun olacak. Henüz bir yayınlanma tarihi yok.

Korku filmi Barbarian’ın video oyunu uyarlaması geliyor

Diversion3 Entertainment’ın baş yapımcısı Tim Hesse, Variety’ye yaptığı açıklamada, “Barbarian’ın ortamlarını, karakterlerini ve yaratıklarını genişletmek için New Regency’deki ekiple birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Film, yalnızca beklenmedik ve dehşet verici dönemeçlerle izleyicileri korkutmakla kalmayıp, aynı zamanda korkunç durumların içine atılan güçlü karakterleri oluşturma konusunda da muhteşem bir iş çıkardı. Bu temaları oyunda daha fazla keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Filmin hikayesinin düz bir uyarlaması muhtemelen bir oyun olarak işe yaramayacaktır. Ancak  (küçük bir spoiler) Barbarian’ın ne kadarının korkunç yer altı tünellerinde gerçekleştiği göz önüne alındığında gerilim dolu bir hayatta kalma korku oyunu olarak çalışma potansiyeli kesinlikle var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x